Історія факультету

Дізнайся більше про історію факультета

Історія створення Факультету інформатики була доволі буремною і приголомшливою, втім, як і історія відродження Могилянки в цілому. Все почалось з особистості Миколи Глибовця – нинішнього декана ФІ, а тоді ще викладача КНУ ім. Тараса Шевченка. У 1992 році він за запрошенням почав викладати програмування в НаУКМА в департаменті економічних наук. Як пише сам М. Глибовець «вражала атмосфера довіри, свободи і прагнення до новизни, жага студентів до навчання та патріотична вмотивованість студентів і викладачів».

Історія факультету

1992

Микола Глибовець викладає перший курс з програмування в НаУКМА (в департаменті економічних наук)

1993

• Створення Лабораторії інформатики та інформаційно-комп’ютерний центр (ІКЦ)
  • Створено кафедру комп’ютерних наук (в складі Факультету природничих наук)

1995

Відокремлено Департамент комп’ютерних наук і відбувся перший набір студентів за спеціалізацією «Комп’ютерні науки»

1997

Створено кафедру математики.
Цікаво, що вступ до НаУКМА тоді відбувався за внутрішнім тестуванням, на базі якого потім було створена система ЗНО, а для перевірки тестів співробітниками кафедри інформатики було створено унікальне на той час програмне забезпечення.

Створено Факультет інформатики.

Створено кафедру мультимедійних систем.

Створено проект наказу «Про започаткування дистанційної освіти в НаУКМА».

Було відкрито нову спеціальність – «Прикладна математика».

Перший набір на магістерську програму «Прикладна математика».

2016

Створено і впроваджено в НаУКМА автоматизовану систему запису на вибіркові курси.

Спільна сертифікатна програма з Епам.

Спільна сертифікатна програма з Глобал.

Library

Докладніше про історію створення факультету ви можете дізнатися у книзі М. Глибовця: "Справа мого життя – факультет iнформатики НаУКМА".